Travian Nedir Nasıl Oynanır

Travian Nedir ? Travian Hakkında Bilgiler

Travian 3 çeşit asker, 4 çeşit hammadde kaynağı, askeri birliklerden oluşan savaş stratejisi üzerine kurulmuş bir web tabanlı browser oyunudur. Oyun online olup bir hayli geçmişi bulunmaktadır. Travianda bir köy halkının lideri olarak hedefin sınırlarını muhafaza etmek ve köyünün yağmalanmasını engelleyip gerekirse yağma yapıp sıralamada yükselmektir. Travianda 25 çeşit bina bulunmaktadır bu binalar asker çıkartmak üretim arttırmak gibi işlevler için kullanılır. Travianda 3 çeşit olan halklar şunlardır; Galyalılar, Cermenler, Romalılar, her halkın kendine göre avantajı ve dezavantajı vardır eğer oyunda yeni iseniz size galyalı olmanızı önerebilirim galyalılar savunmaya daha yatkın bir halktır. Oyunda bir server eğer 1x hızındaysa server yaklaşık 1 yılda biter (Wowun tamamlanış hızına göre). Eğer 3x hızında ise 3 ay gibi bir kısa sürede natarlar gelir.

Natarlar nedir?

Natarlar servere sonradan yerleşen vahşi bir ırktır bu ırkın barındırdığı herhangi bir köyü kuşatır ve ele geçirirseniz Wow’u inşa etmiş olursunuz.

Oyunu oynamak için www.travian.com.tr adresine giriniz oyunu oynamak için kayıt alan bir servere tıklayıp kayıt formunu doldurarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyun browser oyunu olduğundan herhangi bir dosya indirmenize gerek kalmayacaktır. Ancak belirtmemizde fayda var oyun eskiden daha az maddiata dayalı iken artık oyunda maddiat ön planda yani daha iyi yerlere gelmek için plus yani oyunda altın almanız yararınıza olacaktır.

Travian Nedir Nasıl Oynanır” için bir yorum

  • 26 Ekim 2014 tarihinde, saat 12:35
    Permalink

    Tanıtım için teşekkürler, oyun gayet güzel bir zamanlar oynuyordum sonradan bıraktım oynamayan herkese tavsiye ederim cidden oynanması gereken bir oyun 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Niasse Lokomotiv Moskova’ya !

Akhisar Belediyespor'da forma giyen yıldız isim Niasse Lokomativ Moskova takımına transfer oldu. Süper ligden bir transfer daha yapan Lokomativ Moskova

Kapat