Nokia Dan Yeni Hamle

Nokia’nın merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli tanıtıldı. Multimedya özelliklerine dikkat çekilen telefon hakkında bilgiler geliyor.
Telefon dünyasının lideri Nokia, akıllı telefonların devreye girip onu yerinden etmesi yüzünden piyasadan çekilmiş, hatta marka haklarını devretmişti. Geçen seneden itibaren yeni Android telefonlarla (Nokia 3, 5 ve 6) piyasaya giriş yaparak tepkileri ölçen HMD, yeni amiral gemisiyle ortalığı sallamaya geliyor.

Nokia’nın amiral gemisi bu yılın trendi haline gelen ve kullananların talep etmiş olduğu çerçevesiz bir ekrana yönelmese de her üst seviye modelde olduğu benzer biçimde kendini rakiplerinden ayrıştıracak özellikler taşıyor. “yaşamı belgelemek için en iyi aygıt” olarak tanımlanan Nokia 8, kamera teknolojisine olabildiğince yüklenmiş durumda.

Teknik donanım olarak beklediğimiz şeklinde amiral gemisine yaraşır şekilde Qualcomm Snapdragon 835 ve 4 GB RAM ile gelen Nokia 8, 64 GB dahili depolama yer ediniyor. Ekran olarak 5,3 inçlik 2560×1440 çözünürlükte ekran kullanılan modelde LCD ekran bulunuyor. OLED panel severler için üzücü olan bu duruma Nokia tarafınca bir çözüm bulunmuş. Ekranın bir kısmınü düşük güç ile aydınlatacak Nokia 8, bu sayede Samsung ve LG’nin her zaman açık ekran özelliklerinden geri düşmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Steel Division: Normandy 44

Son dönemin en merak edilen oyunlarından Steel Division: Normandy 44’ü incelemeye çalıştık,umarım beğenirsiniz. İkinci Dünya Savaşı hiç şüphesiz neden olduğu

Kapat