Yeni Yaşanabilir Dünya Keşfedildi

NASA, bu akşam saatlerinde yaptığı canlı yayınla, güneş sistemimizin dışında, dünya boyutlarında ve minimum 3’ü yaşam şartlarına uygun 7 yeni gezegenin ortaya çıkarıldığini açıkladı.
NASA: 7 Yeni Dünya Boyutlarında ‘Yaşanabilir’ Gezegen Keşfettik
NASA, resmi internet sitesi üzerinden, bugün büyük bir keşiflerini duyuracaklarını açıklamıştı.

O açıklama, Türkiye saati ile 21:00 sıralarında geldi. Açıklama yapmadan önce coşkuı iyice yükselten NASA, twitter’dan hesabından “Pissstt, Güneş sistemimizin haricinde heyecan verici bir buluşa imza attık. NOT: Uzaylılar değil” dedi.

GÜNEŞ SİSTEMİMİZİN DIŞINDA

Bu mesajdan dakikalar sonra da beklenen haber geldi. NASA, Güneş sistemimizin “hemen” haricinde bir cüce yıldızın yörüngesinde dönen ve en az 3’ü hayata elverişli 7 yeni gezenin ortaya çıkarıldığini açıkladı.

Yeni keşfedilen yıldız ve gezegen sisteminin Dünya’ya uzaklığı yaklaşık 40 ışık yılı uzaklıkta. Bu da aslen Uzay’da çok yakın bir mesafe olarak kabul ediliyor.

“HEPSİ DE YAŞANILABİLİR BÖLGEDE”

NASA, açıklamasında Güneş sistemimizin dışında bir yıldızın yörüngesinde yer edinen 7 gezegenin ortalama olarak Dünya boyutlarında ve bunlardan 3’ünün “yaşanılabilir bölgede” bulunduğunu belirtti.

Amerikan Uzay Ajansı, yaptığı paylaşımlarda gezegenlerin dizilişlerinin görüntülerini yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Elektirikli Otomobil Üretimi Yapıldı

Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciler tarafından tasarlanan elektrikli otomobil 'Anadolu', yerli elektrikli otomobil üretiminde örnek olmayı hedefliyor. Öğrenciler Yerli Elektrikli Otomobil Üretti

Kapat