Güneş Işıklarının Cilde Faydaları

Doğal kaynaklardan biri olan güneşin elbette ki bir sürü faydası vardır ama bugün sadece cildimize olan faydalarını ele alacağız.Öğle vakitlerinde gelen güneş ışınlarının D vitamini sağladığı için bundan yararlanmamız gerekiyor.Güneşten kaçan insanlarda özellikle D vitamin eksikliği bulunmaktadır.Aşırısı elbette zararlıdır ama yeteri kadar alırsak faydasını mutlaka görürüz.

 

 

Güneş ışıkları, cilt için oldukça faydalıdır.Derinin içine nüfuz eder ve kan ile kan damarlarını temizler, ayrıca kandaki oksijen miktarını artırır. Ancak cildin hasar görmemesi ve bundan yarar sağlamak için kısa sürelerde güneşe maruz kalmak önemlidir.

 

 

Güneş ışığının bir başka faydası, kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Vücudunuzdaki fazla miktardaki yağdan kurtulmaya yardımcı olduğu için kilo vermek isterseniz, diğer yapılması gerekenlerin yanında güneşlenmeyi tercih edebilirsiniz.

 

 

Güneş ışığı, vücudunuzun D vitamini üretmesini sağlar ve bu da saçınızın gelişimini için uyarır ve saç dökülmesini önler. Ancak saçlarınızın büyümesine yardımcı olan epitel hücrelerinin UV ışığına karşı çok hassas oldukları bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Laktozsuz Süt ve Laktozsuz Ürünler Hakkında Her Şey

Laktoz nedir? Süt ve süt ürünlerinin içersinde tespit edilen natural süt şekeridir. Laktoz intoleransı nedir? Laktozun sindirilmesi amacıyla laktaz enzimi

Kapat